< 1 2 3 >
  
Entent
19.4.2008, 11:50:32
*.chello.pl
buheheh

oooo, aktywiście z nigdy więcej są ożywieni jak nigdy!
   
  
Tyhjkm
18.4.2008, 19:20:13
*.jasman.pl
tgyhj

Aha, i jeszcze jak jara was ta polskość, to chociaż popracujcie nad ortografią, dzieci. Tacy z Was wielce Polacy, a nawet po polsku pisać nie umięją.

Proszę bardzo - wskaż miejsca z błędami ortograficznymi, interpunkcyjnymi lub stylistycznymi (te ewentualnie będzie znaleźć najłatwiej).
   
  
Ujikol
18.4.2008, 19:09:43
*.jasman.pl
[']

Żałożę się, że wszyscy z was sikali ze szczęścia, gdy Oli strzelał Ukrainie z wielkim Szewczenką w składzie 2 bramki, i zapewniał Polsce udział w MŚ. Wtedy to wam nie przeszkadzało
   
  
Fred
18.4.2008, 0:11:26
*.ols.vectranet.pl
...

jak dla mnie to żaden z podanych tu argumentów nie jest w stanie mnie przekonać do tematu, czyli absencji Rogera w reprezentacji Polski...
Autor tej strony, wydaje mi się, specjalnie ominął niektóre osoby, które otrzymały w bardzo podobny sposób obywatelstwo danego kraju. Jakoś dziwi mnie to, że nie powstała taka strona dotycząca Imanuela Olisadebe. Według mnie jest to przejaw rasizmu albo jakiejś dzikiej zazdrości...

A jak dla mnie Twój wpis to przejaw Twojego ograniczenia. Po pierwsze - strona jest o Rogerze, więc po co miałbym pisac o innych przypadkach, po drugie sprawa z Olisadebe różni się od Rogera tym, że Oli miał okazję grania dla Nigerii i zrezygnował bo już czekał na paszport Polski, poza tym miał żonę Polkę (albo planował ślub, nie pamiętam chronologii) i już conieco mówił po polsku - Roger jest dla mnie totalnym cudzoziemcem, którego z tym krajem nic nie łączy i dostał obywatelstwo jakby chodziło o fakturę za zakup biurka w Praktikerze.
   
  
Mistrz
17.4.2008, 8:32:18
*.neoplus.adsl.tpnet.pl
Roger

Idźcie się leczcie. Jeżeli na grupowaniu okaże się że chłopak może się przydać drużynie, niech jedzie. Oczywiście nie ma wyjazdu za zasługi. Pozatym ta strona śmierdzi na kilometr kompleksami do mistrzowskiej Legii Warszawa.

Owszem, nie lubię Legii i z tej okazji zapraszam na www.legia-cwks.pl, ale nie ma to zupełnie związku z Rogerem - protestowałbym przeciwko nadawaniu mu obywatelstwa w trybie nadzwyczajnym nawet gdyby był zawodnikiem Wisły, Lecha czy Górnika, bez wyjątku.
   
  
Wirone
10.4.2008, 12:58:42
*.3s.pl
Pozycja Rogera

Myślę, że Roger na pewno nie będzie brany pod uwagę jako napastnik, raczej jako rozgrywający lub boczny pomocnik..

Przy okazji:
http://roger.wirone.info/InneKraje/
   
  
Kamillo
5.4.2008, 10:30:17
*.adsl.inetia.pl
moja opinia

moim zdaniem roger przydałby się reprezentacji ...
P.S. ale uważam że miejsce w wyjściowym składzie należy się Maćkowi Żurawskiemu ->> jest to najbardziej doświadczony zawodnik polskiej kadry i jednocześnie kapitan ... jeżeli uda musię tylko odbudować formę to nie raz zaskoczy np. niemieckiego bramkarza --> a swoją drogą widzieliście co nasz "żuraw władca muraw" wyprawia w larisnie zpominajmy co zrobił dla polskiej reprezentacji ;
a ja osobiści nic nie mam do rogera jeżeli zagra w ataku razem z żurawskim - to byłby ciekawy duet " młody sęp i doświadczony orzeł" a Wy co sądzicie o tym duecie??
   
  
X
12.3.2008, 15:37:12
*.chello.pl
Messi

Abstrahując trochę od samej sprawy Rogera - na stronie głównej jest błąd rzeczowy, bo Messi ma paszport hiszpański.

Pozdrawiam.

Ale z tego co wiem, gdy przychodził do Barcelony wcale tego paszportu nie miał, dopiero wyrobili mu własnie gdy już grał w klubie by zwolnić jedno miejsce do limitu obcokrajowców.
   
  
Wirone
11.3.2008, 21:39:02
*.3s.pl
Obcokrajowcy w innych kadrach

Dla chętnych podaję link do bardzo ciekawej sprawy.

I bynamniej nie chodzi mi o notkę Rafała Steca, ale o komentarze użytkownika Laku82 - porównanie sytuacji w innych krajach, korzenie domniemanych obcokrajowców w tych kadrach itd. Bardzo trafnie to wszystko wyłuskał i widać, że sprawa Rogera to zupełnie co innego niż reprezentacje Francji czy Niemiec.

Brawo, podpisuję się pod tym!
   
  
Piotr
11.3.2008, 20:27:18
*.neoplus.adsl.tpnet.pl
Stanowcze NIE.

Nie chcę by Roger dostał obywatelstwo w przyspieszonym trybie. Powód? Nie ma minimum lat spędzonych w kraju, nie zna języka polskiego mimo mieszkania tu od 2 lat, nie zna kultury ani historii tego kraju.

Pan Leo trenerem dobrym może sobie być, ale nie będzie mi tu mówił jak to jest w innych krajach, bo niestety się myli. Czyżby Pan Leo zapomniał, że Francja, Anglia, Holandia posiadały niegdyś swoje kolonie niewolnicze?

Klose i Podolski wyjechali z Polski w wieku 2 i 9 lat, nie dostali obywatelstwa bo tak, grajcie dla nas, tylko im się należało przez długi pobyt tam. Eduardo da Silva też nie stał się Chorwatem, bo go tam potrzebowali...

Chcemy przypominać Azerbejdżan? Bo tylko tam naturalizuje się chyba piłkarzy na siłę...

A i jeszcze jedno: Czy to nie Leo krzyczał, że mamy talenty w Polsce tylko trzeba dobrze szukać? Po co w takim bądź razie chce Rogera?
   
  
Tyskie
11.3.2008, 19:39:14
*.neoplus.adsl.tpnet.pl
TAK dla Rogera!

Cholerny rasista i cwel- tak bym nazwał osobę która stworzyła tą strone. Jeszcze będziecie sie zachwycać Rogerem, tak jak to było w przypadku Olisadebe.

Widzę, że czytanie sprawia niektórym trudność, albo przynajmniej czytanie ze zrozumieniem. Przed dodawaniem opinii tego typu warto by się zapoznać z treścią strony, albo poczytać reakcje przed dodaniem swojej. Bo oba "argumenty" rzucane powyżej są obalane na stronie głównej lub tu, we wpisie poniżej. Życzę ogarnięcia się.
   
  
Wirone
11.3.2008, 18:39:42
*.3s.pl
Przyzwyczajanie

Wiesz, ludzie też kiedyś przyzwyczaili się do niewolnictwa itd.. Zdaję sobie sprawę, że operuję skrajnościami, ale one dobrze obrazują o co chodzi. Nie wszystko co niesie świat jest dobre i nie wszystko trzeba akceptować, bo niedługo faktycznie skończymy z legalną aborcją, eutanazją czy dziecięcą pornografią, bo kto wie czy ludzie za kilka lat nie uznają jej za coś normalnego? Ale nie o tym tu mowa. Po prostu jak Rej powiedział, że mamy swój język, to i mamy swój rozum, więc uważam, że niech sobie inne kraje naturalizują piłkarzy dzień po ich przylocie do kraju, ale wolałbym by Polska nie dążyła do zwycięstw "po trupach". Tym bardziej, że nie wiadomo czy Roger faktycznie poziom reprezentacji podniesie.

Nie chcę być hipokrytą i nie twierdzę, że zbojkotuję jego ewentualne gole i zwycięstwa po jego asystach, ale jednak niesmak będę miał tak czy siak, chociaż radość będzie, jak była gdy strzelał Olisadebe.

Ale pytam, gdzie te polskie talenty o których mówił Leo? Zniknęły?
   
  
G
11.3.2008, 18:09:38
*.akademiki.uni.torun.pl
dumnota

Globalizacja nie jest "zlewaniem wszystkiego w jedno", nie jest "zdrowymi relacjami miedzy krajami", ale rozumiem, o co cho tylko to w skrajności poubierałeś. Każdy ma prawo do swojej opinii i na pewno w wielu aspektach Twoja jest słuszna. Jakiś sens ma bronienie "polskości reprezentacji" bo to reprezentacja przecież i to trochę wypacza sens etymologiczny samej nazwy jak sie troszeczkę z obywatelstwem majstruje. Ja po prostu dawno pogodziłem się z tym, że tak jest wszędzie, co więcej mi tak pasuje bo sie bardziej ludziem czuje niż Polakiem.A nawet jakbym sie bardziej Polakiem czuł to i tak przeciez to dla Polski słuzy. Ale rozumiem przesłanki. Jednak jak ktoś powiedział "średniowiecze".Dobrze chociaż że średniowiecze w sporcie a nie w gospodarce:P Bo jakby mi zabronili jeść jabłko bo nie z polskiego ziarna drzewo to bym sie wkurzył:P a i Polsce by zaszkodziło.Tak jak szkodzą tego typu protesty.w pewnym sensie.A w pewnym sensie nie. No w tym symbolicznym oczywiście nie. Bo to dumnie tak
   
  
Wirone
11.3.2008, 11:35:11
*.3s.pl
Zdrowe granice

Nie mam nic przeciwko globalizacji - ale jest różnica między globalizacją w sensie "zdrowych relacji między krajami", a taką która zleje wszystko w jedno - a to mi nie odpowiada. Chciałbym by Polacy nie musieli mieć wiz do USA itd, ale drażni mnie zarówno zapożyczanie nienaszych świąt (jak Walentynki czy Halloween) jak i próby sztucznego naturalizowania graczy. Rafał Stec dobrze o tym napisał, kluby klubami - mogą mieć nawet samych zagranicznych graczy, ale reprezentacja to co innego... i nie mówię, że w kadrze mają grać ludzie którzy przedstawią drzewo genealogiczne by udowodnić, że z dziada pradziada są obywatelami danego kraju, ale po prostu żeby to było sensowne.. Jeśli np. dziesięcioletni chłopak przyjedzie do Polski i będzie tu trenował, zbierał doświadczenia z życia w tym kraju, pozna obyczaje itd to nie mam żadnego problemu by był obywatelem jesli mu się podoba. Ale jak ocenić intencje kogoś kto jest tu 2 lata? Może po prostu nie chcieli go w lepszej lidze? Więc bez pośpiechu.
   
  
G
11.3.2008, 0:27:51
*.akademiki.uni.torun.pl
prywatna opinia

to chyba dosyć oczywiste jak duży wpływ ma piłka nożna na płaszczyźnie politycznej ekonomiczno-gospodarczej i jakiejkolwiek innej w skali światowej. Więc analogicznie oczywiste jest, że skoro nasz kadrowy sądzi, że się dla polskiej piłki przyczyni (tym samym dla Polski), a się za pewne przyczyni, to czemu nie ma mieć szczególnych przywilejów? procedury to tylko procedury.bedzie chcial to tu pomieszka, nie to sobie wyjedzie. Dla Polski zrobi swoje, od Polski dostanie swoje. zdrowy układ. Nie wiem jaki sens jest bicie się zażarte o dostęp do "Polskości". W czasach globalizacji, gdy coraz mniej ważne staje się to jakiego jesteś obywatelstwa, sami korzystamy garściami z tego co nam oferują inne kraje, wtedy bariery są fe.A teraz są święte. Zajeżdza to troche puszeniem się niewiadomo o co. W chuj Polaków ma w dupie Polske ale mieszkaja tu, znaja język (o jejku jakie to ważne jakim się językiem włada), ale na wiesc ze jakis Roger przyjechal i POLAKIEM chce byc puszy sie razem z Tobą. brawo
   
  
Elof
8.3.2008, 9:43:30
*.189.216.4.skyware.pl
ta aaa

No i Roger meczem z Sosnowcem pokazał, że jednak może świetnie wkomponować się do reprezentacji. Utworzy taki zabójczy trójkąt razem z Rasialdo i Lewandinho :)

A w środku pola lepsi od niego są:
Małecki, Burkhardt, Murawski, Majweski, Garguła, Iwański...
   
  
PRZ
7.3.2008, 13:24:28
*.internetdsl.tpnet.pl
taaaa

śmiech na sali. na szczęście autor tudzież autorzy strony nie mają żadnego wpływu na decyzje prezydenta dotyczącej nadania Rogerowi polskiego obywatelstwa. Jeśli Roger dostanie je, i Polska reprezentacja i sam zwodnik mogą czerpać tylko i wyłącznie korzyści. Jeśli Roger będzie bez formy to nie będzie grał... fakt obywatelstwa nie zmusza Beenhakera do powoływania go na mecze. A poza tym: gdzie są Ci zawodnicy? kto z Polaków jest lepszy na środku pomocy od Rogera?
   
  
Elof
7.3.2008, 13:21:23
*.189.216.4.skyware.pl
do obserwator

Tak naprawdę to było dość sporo naturalizowanych sportowców; jedni znaleźli się w kadrze inni nie. Na pewno łączy ich to, że wcześniej długo mieszkali w Polsce i zżyli się z nami.
Nie wiem jak było Li Qian, ale pewnie niewielu to też interesuje.

A jeśli kibice Legii uznają go za tak dobrego to powinni jak najdłużej go u siebie trzymać. A tak to po Euro piłkarz ucieknie z Legii do zachodniego klubu, no i polska reprezentacja też już mu nie będzie potrzebna.
   
  
Wirone
7.3.2008, 0:18:33
*.3s.pl
Nie dlatego, że Legia

Po prostu nie interesuję się tenisem stołowym i siatkówką, więc nawet nie orientuję się o czym teraz mówisz. Piłkę śledzę więc znam sytuację, a Beenhakker, choć mam do niego szacunek za zdrowe podejście do wielu spraw i umiejętności trenerskie, nie jest dla mnie wyrocznią i akurat w tej kwestii się nie zgadzam. I chyba nie do końca zrozumiałeś meritum mego protestu - w kadrze Roger mógłby być... za jakieś 3 lata. Po prostu nie chcę żadnego wymuszanego, naciąganego trybu przyspieszonego.
   
  
Obserwator
7.3.2008, 0:13:31
*.range86-132.btcentralplus.com
TAK-dla Rogera

Jestescie "chorzy z urojenia",ci wszyscy wielcy ptotestujacy przeciw Rogerowi.
Dlaczego nikt z Was nie protestuje na chinki w kadrze tenisistek stolowych,dlaczego nikt nie wywiesza "flag"na gre Maszyw kadrze siatkarek,ale do Rogera sie kazdy przywala.Czy dlatego,ze jest zawodnikiem Legi.Legii,ktorej prawie nikt nie lubi w Polsce ?Bo jesli TAK-to tym bardziej wasz protest jest "chory psychicznie".
Uwierzylismy Benhakerowi.nie zawsze sie zgadzamy w duchu z Jego decyzjami ale........ale-jak dotad-wszystko co "wymyslil Leo"przynioslo korzystne ,wymierne zyski naszej Polsce.
Dlaczego wiec teraz,gdy Benhaker chce jeszcze badziej wzmocnic nasz zespol-ogl;aszanie debilny protest w mediach?Z nudow?to lizcie wlasne jaja,i bedzie zajecie.
Bo, co-bo powinni grac tylko Ci co wywalczyli awans?to juz naprawde godneubolewania myslenie.
POWINNI GRAC CI,CO WYGRAJA RYWALIZACJE TERAZ.
   
 
Możesz dodać opinię.
Mamy już 233 potwierdzonych e-mailowo głosów w bazie.
104 czeka na potwierdzenie.

Przekaż tą stronę znajomym jeśli uważasz, że też nie chcą by piłkarze dostawali polskie obywatelstwo w trybie przyspieszonym!